معاون وزیر کار: ۵۰۰هزار نفر در سال 95 به جمعیت بیکاران افزوده شد

معاون وزیر کار: ۵۰۰هزار نفر در سال 95 به جمعیت بیکاران افزوده شد

 
معاون وزیر کار

معاون اشتغال وزیر کار درباره میزان اشتغال‌زایی دولت در سال ۹۵ گفت: در سال ۹۵ یک‌میلیون و ۲۰۰هزار نفر ورودی به کار داشته‌ایم که از این تعداد حدود ۷۰۰هزار نفر شغل جدید ایجاد شده است.

به گزارش مشرق، دی ماه سال جاری بود که علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) با اشاره به ایجاد اشتغال برای یک میلیون و 445 هزار نفر در بهار و تابستان 95، گفت: این میزان ایجاد اشتغال از سوی دولت تدبیر و امید، در تاریخ ایران بی‌سابقه است.

بررسی‌های تسنیم نشان داد که در حالی وزیر اقتصاد ایجاد 1.4میلیون شغل در 6ماهه امسال را در کشور بی‌سابقه خوانده که در بررسی‌های آماری مشخص شده، 830هزار نفری که در شش‌ماهه دوم پارسال اخراج شدند و امسال مجدداً به بازار کار برگشتند، از آمار اشتغالزایی خالص دولت کم نشدند.

عیسی منصوری، معاون اشتغال وزیر کار اظهارات طیب‌نیا را رد می‌کند و تأکید دارد که وزیر اقتصاد چنین موضوعاتی را بیان نکرده است. معاون اشتغال ربیعی در دفاع از عملکرد اشتغالی دولت ضمن رد اظهارات طیب‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم می‌گوید: در سال 95 یک میلیون و 200 هزار نفر ورودی به کار داشته‌ایم، در واقع طی یک‌ساله منتهی به تابستان 95 این میزان به بازار کار وارد شده است که از این تعداد حدود 700 هزار نفر شغل جدید ایجاد شده است، به این معنی که برای همه ورودی‌ها فرصت شغلی ایجاد نشده است.

 معاون اشتغال وزیر کار بیان کرد: یکی از 5 کشور دنیا هستیم که در یک سال 700 هزار شغل ایجاد شد و این ظرفیت خوب اما ناکافی است و نسبت به آنچه نیاز است عقب هستیم.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:موضوعات مرتبط: اقتصادی

برچسب‌ها: اخبار اقتصادیاخبار مسکنخبر انلاینقیمت آپارتمانآپارتمان اندیشهمسکن مهرخبر مسکنخبر اقتصادی
[ شنبه 21 اسفند 1395 ] [ 10:37 ] [ مصطفی ]
[ ]